FUAR HAKKINDA

İstanbul Ev Elektroniği Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı kaçırılmaması gereken bir fırsattır, Sektörün tüm dünyasını yeni teknolojileri ile tüketicileri buluşturacak bir platformdur.

İstanbul Ev Elektroniği Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı

Türkiye'de sanayinin önemli sektörlerinden biri haline gelen beyaz eşya sektörü, ürün kalitesi ve çeşitliliği ile iç pazarda yakaladığı başarıyı dış pazarlarda da göstermeye başlamıştır. Gerek sektördeki üretim gücü gerekse Ortadoğu, Asya ve Kuzey Afrika ülkelerine coğrafi yakınlığı nedeniyle sunduğu geniş pazar potansiyeli ile 152 ülkeye ihracat yapan ve dünyada önemli bir konuma ulaşan Türkiye, uluslararası düzeyde önemli fırsatlar barındırmaktadır.

Türk beyaz eşya üreticileri basit montaj hatlarıyla başladıkları imalat faaliyetlerini, bugün kendi tasarım ve teknolojilerini yaratacak , hatta dışarıya teknoloji transfer edecek düzeye getirirken , sektör aynı zamanda sıkı müşteri bağlılığına sahip güçlü markalar yaratmış durumdadır. Başta Avrupa Birliği olmak üzere dış pazarlarda varlığını güçlendiren sektör , Ortadoğu, Afrika, Uzakdoğu, ve Asya pazarlarına ihracat içinde önemli bir konumda bulunmaktadır.

Beyaz eşya ana ve yan sanayiinde Türkiye, dünyada önemli bir aktördür. Türkiye'nin bu alandaki üretiminin daha iyi değerlendirilmesi ve ihracatın artırılması için HEFI ( Home Electronics Fair Istanbul ) 2 yıllık periyotlarda İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

Fuara özellikle ana sanayi için İran, Irak, Suriye,Katar,Birleşik Arap Emirlikleri,Ürdün, Sudan, Ermenistan, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Beyaz Rusya, Rusya, Bulgaristan, Arnavutluk,Polonya,Romanya,Cezayir, Mısır, Yunanistan, Kazakistan, Libya, Fas ve Özbekistan başta olmak üzere 25 ülkeden ve yan sanayi için başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere diğer üretici ülkelerden de alım heyetleri ve ziyaretçiler getirilmesi planlanmaktadır.

Atis Fuarcılık A.Ş.'nin tecrübeli kadrosu son 25 yıl sürecinde geçmişteki şirket yapılanması ile Avrupa'da ki bir çok ihtisas fuarına milli katılım organizasyonları dünzenlemiş ve buradaki tecrübelerini İstanbul'da yabancı ortak ile 2010 yılında organize ettiği DOMOTECHNICA-ISTANBUL fuari ile taçlandırmıştır.

Beyaz Eşya ve Yan Sanayi sektöründe önemli bir hub olan Türkiye, sektörün yıldızıdır. HEFI ( Home Electronics Fair Istanbul ) ile sektörün nabzı İstanbul'da atacaktır.