BEYSAD, 40 Üyesiyle HEFI’ye Damga Vurdu

Hefi Fuarı, Sektörün geleceği için umut verdi
6 August 2018
Turaş Gaz Armatürleri, HEFI Fuarı’nda İlgi Odağı Oldu
14 September 2018

BEYSAD, 40 Üyesiyle HEFI’ye Damga Vurdu

20-23 Haziran 2018 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılan HEFI Beyaz Eşya Ana ve Yan Sanayi Fuarı’na  40’ı BEYSAD üyesi olmak üzere toplamda 73 tedarikçi, 12 ana sanayi firması katıldı. Fuara ilişkin olarak BEYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ş. Burak Özaydemir yapmış olduğu değerlendirmede, “BEYSAD olarak Dünya’da üretim üssü olmak vizyonu ile ilerliyoruz. Dünyada ikinci, Avrupa’da birinci olan sektörümüzün konumunu korumaya, daha da geliştirebilmeye önem veriyoruz. Bu bağlamda üyelerimizi, bağlı olarak sektörümüzü geliştirebilmek için çok farklı etkinlikler yapıyoruz. Türkiye’de bir organizasyonun bulunması, Türkiye’nin ağırlık merkezi olmasını göstermesi açısından bunu bir fuarla taçlandırılmasının faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu anlamda yapılan HEFI fuarına Dernek olarak katılım ve katkılarımız oldu. Üyelerimiz de önemli bir destek göstererek ciddi katılım yaptılar. Bu tip fuarların Türkiye’deki yan sanayi potansiyelini göstermesi, yurt dışı alıcıların tek bir ziyarette azami sayıda kontak yapabilmesi açısından faydalı olduğunu düşünüyoruz. Fuarların ana ve yan sanayi birliği ile daha geniş bir şekilde olması ziyaretçilerin zenginliğini ve derinliğini de artıracaktır. Gelecek dönemlerde bu anlamda işbirliğinin derinleştirilmesinde de faydalı olacağını düşünüyoruz.

Türkiye’nin beyaz eşya üretimi için ana merkez olması vizyonu ile Türkiye’de bir sektör fuarı olmasını uygun buluyoruz. Bu bağlamda HEFI fuarında yan sanayi tarafı oldukça güçlü ve olumlu katılım sağladı ve ziyaretçiler için Türkiye’nin yan sanayi potansiyeli ve durumumuzu gösterebilmek için faydalı olduğunu ve davet edilen alım heyetlerinin de desteği ile firmaların geleceğe yönelik işbirlikleri kurduğunu düşünüyoruz.

Yurtdışı misafirlerin davet edilmeleri ve burada misafir edilmeleri konusunda kamu desteklerine erişimin daha kolay ve daha az prosedür ile yapılması durumunda fuarın daha fazla ve kaliteli ziyaretçi çekilebileceğine inanıyoruz.

BEYSAD olarak, şimdi olduğu gibi her zaman işbirliğine hazırız. Bu yılki fuarı yatırım olarak görerek gelecekte sektörün ana sanayi, yan sanayi ve kamu olarak tüm paydaşlarının ortak çalışması ile fuarın başarılı olarak sürdürülebileceğini düşünüyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.